Каракачанов: Олигархията си намери точното място при това правителство

21.02.2024 / 18:26 3

Редактор: Александър Дечев

Кадър: БТВ

"България се управлява от няколко посолства и от икономическите интереси на няколко олигарси". Това заяви в предаването "Лице в лице" по БТВ лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов.

"Вижте обществените поръчки къде отиват, вижте как се насочва обществения интерес, вижте къде отиват еврофондовете. Отиват в едни безсмислени проекти, от които печелят определени икономически субекти, зад които стоят определени хора,свързани с политиката. Какво е олигарх - това е онзи човек, който използва политиката, за да трупа пари. Ние си затваряме енергетиката, затваряме ТЕЦ-овете, приемайки глупавата "зелена сделка" и къде отиват парите - ще правим батерии. А къде отиват тези пари, в кои фирми отиват. Имаше 200 публикации къде отиват - във фирми, близки на управляващата сглобка. Олигархията си намери точното място точно при това правителство в една политическа и икономическа криза, в една световна предвоенна криза - войната в Украйна, в Израел, напрежението в други точки на света, е разделило света и го настройва един срещу друг.  В една такава ситуация някои хора много добре ловят риба в мътни води. Ако ВМРО имаше връзки с олигарси, щяхме да сме във властта, а не да сме в дълбока опозиция", каза той.

"В обществото има много сериозна енергия на базата на това, че това правителство и това мнозинство в парламента не защитават националните интереси на България. 

Хората се отвратиха от поредната политическа сглобка, които щяха да се избиват, да се вкарват в затвора, арестуваха се, а сега са станали ортаци и делят баницата, хората се озлобиха срещу това. Те вече не вярват на партиите. На последните парламентарни избори гласуваха 32-33 процента, от които 5 процента гласуваха с бюлетината, че не подкрепят никого. С ГЕРБ е трудно да се работи, защото там всичко се върти около техния лидер", каза още Каракачанов.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
0
Off Road (преди 1 годинa)
Рейтинг: 48867 | Одобрение: 11337
Кошлуков, Кошлуков, никой няма да ви прости тоя танц с Борисов, дето бяхте от другата страна на парапета. Аз няма да ти простя, че накрая паднахте до там, че да се коалирате с Марешки.
3
0
kris (преди 1 годинa)
Рейтинг: 542992 | Одобрение: 101762
И в което и да е друго, пич рошав.....!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
3
3
MrBean (преди 1 годинa)
Рейтинг: 201820 | Одобрение: -1610
Хахахаа ,историкът е останал без спонсор.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама