Каратека на Емил Костов със сребро от европейското (Снимка)
Възпитаникът на Емил Костов в „Ичи Геки“ – Богомил Костов, взе сребърен медал от 31-вото европейско първенство по киокушин в Лион. В проявата България бе представена от БКА- ИКО, начело с шихан Емил Костов.
При жените Събина Жекова също отпадна в квалификациите след едно продължение, губейки от молдовка. Зорница Костова победи французойка и отпадна на четвърфинал от състезателка на Полша.
Сенсей Гергана Костова бе главен рефер на тийм ката на първенството, а световният шампион Емил Костов бе главен рефер на финалите при мъжете и жените, като след състезанието взе участие в семинар с Директора на Международната карате организация киокушинкайкан - Канчо Шихан Мацуи.
За целият отбор на БКА - ИКО България това първенство бе един голям опит и нагласа за преодоляване на предстоящите предизвикателства.
Следващият месец част от тима заминава за Ню Йорк, Америка, да вземе участие в международното отворено първенство All American Open.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

0
0
