Каратист на Емил Костов стана световен шампион (Снимка)

20.04.2017 / 17:22 0

Евгени Прудников стана световен шампион по карате за ветерани в тежка категория във възрастова група – над 35 години в Япония. Той надигра двама състезатели на Япония и по един на Франция и Австралия.

След три европейски титли това е най-големи успех за българския каратист. Евгени тренира в Бургас, но се подготвя и под ръководството на световния шампион Емил Костов. Последният е председател на Българската киокушин асоциация и бе водач на националния ни отбор в Страната на изгряващото слънце.

В същата възрастова група Благовест Петков се класира втори до 85 кг., след като загуби на финала от представител на домакините.

След загуба в оспорван двубой на полуфинала срещу състезател на Русия Красен Кръстев остана трети в средната категория, а Димитър Пенджуров отпадна в квалификациите в същата категория.

В 6-тото световно първенство за мъже на категории, което се проведе във втория ден, участва Александър Атанасов. В супер тежка категория той отпадна в квалификациите от световния шампион Шохей Камада (Япония).

Световните шампиони Шихан Емил Костов и Сенсей Гергана Костова бяха в съдийския състав на първенствата.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!