Кая Калас: Путин се подиграва с усилията за мир в Украйна

29.08.2025 / 13:16 2

Кадър Youtube

Върховната представителка на ЕС по въпросите на външната политика и сигурността Кая Калас осъди остро днес поредицата руски въздушни удари по Киев, довели до множество жертви, включително деца, и призова за налагане на по-строги санкции срещу Москва, предаде БТА, позовавайки се на ДПА.

"Тези атаки показват, че Путин просто се подиграва с всякакви усилия за мир", заяви Калас при пристигането си за двудневната среща на министрите на отбраната и на външните работи на страните от ЕС в Копенхаген. "Това, което трябва да направим, е да увеличим натиска върху Русия", призова тя и добави, че нови санкции срещу руския износ на енергия и финансовите услуги ще им навредят най-много.

В допълнение към наказателните мерки срещу Русия, Калас призова страните от ЕС да продължат да предоставят оръжие на Киев. "В момента Украйна се нуждае от цялата възможна военна подкрепа", подчерта Калас.

Министрите, събрали се в датската столица, ще обсъдят и гаранциите за сигурността на Украйна след края на военните действия.

ЕС може да подкрепи Киев, като продължи да обучава украинските военни и да стимулира отбранителната промишленост на страната, в допълнение към ангажиментите на отделните държави членки, заяви Калас. Тя обаче прогнозира, че краят на войната "не е близо, ако погледнем какво прави Путин".


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
3
1
Off Road (преди 3 месеца)
Рейтинг: 48784 | Одобрение: 11314
"...просто се подиграва с всякакви усилия за мир" - Усилията за мир на Европа се състоят единствено във помпане на мангизи за оръжия и рушвети в Украйна. Усилия да седнат с другата страна, да разберат позициите и и да решат с отстъпки конфликта, който сами създадоха няма.
2
1
kjk (преди 3 месеца)
Рейтинг: 159846 | Одобрение: 17576
Смениха плочата,скоро ще го ударят на молба!!!;)УсмивкаАнгелче

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама