Кестени, поставени в джоба пазят от следното...

12.10.2016 / 02:20 5

Пациенти на народния лечител Петър Димков си спомниха, че той целогодишно е носел в джобовете си по 1‐2 кестена. А всяка есен ги сменял с нови.

Когато го запитали защо го прави, той им отговорил: „Тези малки, кафяви, лъскави топчици са удивителни акумулатори на слънце, енергия и живот и я отдават щедро, с постоянно лъчение през цялата година“.

така лекомислено всяка есен по паркове и улички. А вместо това да се наведем и да вземем няколко за себе си. Големият българин казвал още, че, вярваме или не, държането им в ръцете уплътнява енергийното поле на човека, наричано аура, и го защитава от външни влияния. На физическо ниво предпазва ставите и сухожилията от артрит и други дегенеративни състояния.

Навремето в къщата на Петър Димков на столичната ул. „Златовръх“ 47 идвали много болни хора. Именно кестените го защитавали от лошата енергия, която най‐ тежко страдащите носели със себе си. Димков бил убеден, че самото им носене или държане в длан оказва благотворно влияние върху ставите, сухожилията, мускулатурата и нервната система. Кестенът присъства и в много рецепти срещу стрес и разширени вени. 5‐6, сложени в калъфката на възглавницата, дават спокоен сън. Счукани и залети със спирт пък се превръщат в безотказно мазило при артрит, шипове и ишиас.

Според еколога Катя Симеонова, шепа кестени в джоба могат да намалят вредното въздействие на мобилни телефони и други безжични устройства с до 40%. Симеонова твърди, че електромагнитните полета около нас, оставяни от съвременните технологии, ни влияят негативно, тъй като ни правят по‐сприхави, раздразнителни и тревожни. Симеонова съветва: „Поставете няколко кестена пред монитора на компютъра си и ще забележите, че те ще се свият много по‐бързо от нормалното. Това се дължи на факта, че кестените филтрират вредното електромагнитно излъчване. Това се наблюдава навсякъде: от микровълновата, през хладилника и сешоара, до всички електрически уреди в дома.“

Много древни племена поставяли кестени в своите юрти, тъй като вярвали в магическите им способности. Народния лечител Петър Димков също смятал, че кестените имат способността да зареждат тялото с енергия. Носенето на 2‐3 диви кестена е достатъчно, за да имаме нещо като талисман срещу отрицателната енергия, която ни заобикаля. В народната медицина дивите кестени се използват при ревматоиден артрит, ошипяване и ишиас. За облекчение на стреса и спокоен сън може да поставите 5‐6 кестена под възглавницата си. Те започват своето психотерапевтично действие веднага, след като поставим главата си върху възглавницата. Петър Димков е бил убеден, че кестените излъчват неповторима енергия, която има положителен ефект върху ставите, сухожилията, мускулите и нервната система. Според народната медицина кестен поставен в непосредствена близост до главата е универсално хапче срещу главоболие.

Какви ползи за здравето носят кестените:

Кестените за разлика от други ядки и семена са относително ниско калорични, имат по‐малко мазнини, но са богати източници на минерали, витамини и фитонутриенти, които носят изключителна полза за здравето. Друга уникална характеристика на кестените е, че те съдържат голямо количество нишесте. Повечето ядки имат високи съдържания на протеини, мазнини и калории. По своя хранителен състав кестените могат да се съпоставят с картофи, царевица и някои зърнени култури, богати на витамини и минерали. Кестените са източник на диетични фибри. Фибрите понижават нивата на холестерола в кръвта и ограничават абсорбацията на излишния холестерол в червата. Кестените са богати на витамин С (43 мг. витамин С на 100 гр. кестени). Витамин С е силен антиоксидант, който предпазва организма от вредните свободни радикали. Кестените са богат източник на моно‐ненаситени мастни киселини като олеинова киселина и палмитолеинова киселина. Мононенаситените мазнини понижават нивата на лошия холестерол и повишават нивата на добрия холестерол. Кестените са отличен източник на минерали като желязо, калций, магнезий, манган, калий, цинк и фосфор. Магнезият и фосфорът са важни компоненти на костния метаболизъм. Желязото помага при анемия, калият сваля високото кръвно налягане, а натрия нормализира сърдечния ритъм. Кестените са богати на витамини от група В. В тях се съдържат големи количества ниацин, пиридоксин (витамин В6), тиамин и рибофлавин. Кестените подобно на лешниците и бадемите не съдържат глутен. Поради това са една от най‐ популярните съставки при приготвянето на безглутенови храни, за хора, които са алергични към глутен.

 

 

За жената



За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
5
1
Гранд Тех (преди 7 години)
Рейтинг: 1244 | Одобрение: 429
Слагайте равномерно в ляв и десен джоб за баланс, иначе ще залитате на една страна Ухилен

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2024 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама