Киър Стармър събра висши военни от повече от 20 държави

20.03.2025 / 19:44 2

Снимка: Фейсбук, Keir Starmer

Премиерът на Обединеното кралство събра висши военни от повече от 20 държави. Срещата е закрита. Темата на разговор са военната помощ за Украйна и изпращането на мироопазващ контингент при евентуално примирие.

Твърди се, че плановете за изпращане на войници вече преминават в оперативна фаза, съобщава Нова телевизия.

Киър Стармър прие военните, след като посети корабостроителница в град Бароу. Там символично даде началото на строежа на подводница, способна да носи ядрени ракети.

Британският премиер настоя, че всяко споразумение за прекратяване на сраженията в Украйна трябва да бъде „защитавано”, за да се попречи на Русия да го наруши, предаде АФП.

„Ако има споразумение, то трябва да бъде защитено, защото в миналото е имало споразумения, които не са имали мерки за сигурност и Путин не е обръщал внимание на тях”, заяви Стармър преди срещата.

Иначе позицията на Москва за мироопазващия контингент от Европа остава непроменена - Кремъл е твърдо против.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
1
MrBean (преди 1 годинa)
Рейтинг: 232981 | Одобрение: -2119
Стормър е много прав. Кроне за това сме на тоя хал,генетично все се снишаваме...
0
2
cron1 (преди 1 годинa)
Рейтинг: 163315 | Одобрение: -23790
Рибата е още в морето, но Киър сложи тигана...
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама