Кирил Петков е в САЩ

09.05.2022 / 08:28 3

Снимка Булфото, архив

На 9 и 10 май премиерът Кирил Петков ще е на работно посещение в Съединените американски щати. Във Вашингтон, по покана на председателя на Мюнхенската конференция по сигурността Кристоф Хойсген, Петков участва в Лидерска среща на най-високо ниво. Срещата е ключова инициатива на Конференцията, утвърдена като един от най-значимите международни форуми по въпросите на външната политика и сигурността. Посещението е и част от плана на правителството за координирано решаване на проблемите с газа и инфлацията чрез по-тясно взаимодействие с международните ни партньори, пише banker.bg.

В рамките на визитата си във Вашингтон министър-председателят Кирил Петков също ще проведе разговори с високопоставени представители на правителството на САЩ и с президента на Световната банка Дейвид Малпас, за да утвърди тясното партньорство на България със САЩ и международната общност. Във фокуса на разговорите ще бъдат мерките за енергийна независимост и сигурност на България след едностранното прекратяване на доставките на газ от „Газпром“. Премиерът Петков ще постави въпроси от дневния ред на България в контекста на руската агресия в Украйна, вкл. запазване и утвърждаване на българския суверенитет в енергетиката, отбраната и инвестициите.

Министър-председателят ще бъде придружаван от министъра на енергетиката Александър Николов, министъра на отбраната Драгомир Заков, както и от заместник-министъра на външните работи Велислава Петрова.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
2
ПраБългарин (преди 4 години)
Рейтинг: 76576 | Одобрение: -28469
Кой би предположил ли Чиче? Аз и още двама трима в целия форум, други е нямало, останалите бяхте лапнали куката от самото начало на протестите, че и до ден днешен не можете да се откачите.
1
3
Чичкото (преди 4 години)
Рейтинг: 81735 | Одобрение: -4765
Сега ще получи допълнителни инструкции Дупе да ни е яко Кой би предположил че този Харвардски бизнесмен ще се окаже по гаден на моменти дори и от ББ
Истината преди всичко
1
1
Ванката (преди 4 години)
Рейтинг: 53821 | Одобрение: 10736
Ще им подгъзува отново! Да очакваме поредната продажна и против народа Български идея пръкнала се в празната му тиква!
Простите хора лесно се манипулират и управляват!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама