Китай изстреля успешно група спътници за дистанционно изучаване на Земята

26.12.2017 / 09:32 1

снимка: astrogorizont.com

Китай изведе успешно в орбита трета група спътници за дистанционно изучаване на Земята „Яоган-30“, съобщава Синхуа, циитрани от ТАСС.

Изстрелването на ракетата-носител е било осъществено на 26 декември в 03:44 часа местно време (в 21:44 часа българско време на 25 декември) от космодрума Сичан в провинция Съчуан. Спътниците са били изведени в обрита с ракетата-носител „Чанчжен-2С“.

В официалното съобщение се отбелязва, че „Яоган-30“ е успешно изведен за извършване на задачи в орбита. Спътниковите апарати са предназначени за провеждането на научни експерименти, в това число и за изучаване на електромагнитните излъчвания в атмосферата.

Спътниците от тази серия са изработени за изследване на земната повърхност и могат да се използват при ликвидирането на последствията от стихийни бедствия.


/ПИК


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
3
1
plabov1080 (преди 7 години)
Рейтинг: 48780 | Одобрение: 3990
Браво на Китай
plabov

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама