Клиенти на заведение задържаха мъж за побой и грабеж на две момичета в Димитровград
![](https://static.petel.bg/resources/2025/01/27/big_policiya_2_BULFOTO.jpg)
Булфото
Мъж на 23-годишна възраст е задържан за нападение и опит за грабеж на две момичета в Димитровград с помощта на граждани, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Хасково, предаде БТА.
На 24 януари в 21:10 ч. в управлението на полицията е подаден сигнал за нападението.
Изпратеният на място автопатрул е установил момичетата на 14 години и 18 години. Те разказали, че докато вървели по улица „Патриарх Евтимий“, били застигнати от младеж, който им казал да извадят всичко от дрехите си. Пълнолетното момиче застанало между непълнолетната си приятелка и мъжа, при което той я завлякъл в тревните площи и ѝ нанесъл удари по лицето. Опитал се да отнеме мобилния ѝ телефон и часовника.
Непълнолетната потърсила помощ в близко заведение, чиито клиенти се намесили и задържали нападателя до идването на униформените служители. Пълнолетната е прегледана и освободена за домашно лечение. Нападателят, който е от града, е задържан до 24 часа по образуваното досъдебно производство, допълват от полицията.
В Димитровград подобен инцидент се разигра на 11 март миналата година, когато 20-годишен младеж стана очевидец на грабеж на 69-годишна жена. Той започна преследване на извършителя и успя да го задържи до идването на органите на реда.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!