Клошарски купон затваря пункт за старо желязо

04.10.2013 / 19:57 0

Пунктът за изкупуване на вторични суровини на ул. „Стоенчо Хаджииванов“ във Варна да бъде затворен, настояват живеещите в района, предаде Днес плюс. Причината е, че край обекта непрестанно се събирали тълпи от роми и клошари, които създавали неприятности с крясъците си и пиянските си изцепки.

Това стана ясно по време на заседанието на комисията по обществен ред към местния парламент. По думите на зам.-кмета на община Варна Тодор Иванов ще се стига и до глоби за собствениците на пунктове на вторични суровини, срещу които са постъпили повече сигнали.

„Няма да издаваме предписания на нарушителите, направо ще ги санкционираме“, закани се Иванов. Общинските съветници решиха да възложат на администрацията да прецизира местата, където могат да бъдат издавани разрешения за регистрация на пунктове за вторични суровини. Според местните парламентаристи е недопустимо да има такива обекти в централната зона, както и в гъстонаселените райони. Ще бъде предложено на варненските депутати да инициират и законодателни промени, стана ясно още по време на заседанието на комисията по обществен ред.


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама