Кой превърна пясъчните дюни в земя за оран?

17.01.2019 / 10:41 6

Кадър Нова тв

Как земя, която е обявена в далечната 1984 година за природна забележителност, в един момент се оказва, че е земеделски парцел за оран? На този въпрос директорът на  РИОСВ – Бургас Тонка Атанасова се опита да даде отговор пред камерата на Нова телевизия.


Тя потвърди, че през 1984 местността Каваци е обявена за защитена, но в годините след т.нар. демократични промени изведнъж имотите на морския бряг, които са били държавна собственост, си сменят собствеността и започва разрушаването на природните забележителности.
„През 90-те години започват да се възстановяват имотите на собствениците. Най-вероятно за този имот, в който багер разкопа дюните на Къмпинг „Смокиня“, се е появил човек, който е предявил претенции. Земеделските комисии към съответните общини вземат решения кои имоти да бъдат връщани“, обясни инж. Атанасова.
"Унищожени са дюни от трите типа – бели, сиви и зараждащи се дюни. Най-голямото унищожаване е само в този имот, в който се намират три дюни от типа бели. Когато започва да се придвижва техниката, тя засяга и други дюни”, каза още Тонка Атанасова.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама