Край на дизеловите автомобили в четири големи световни града

29.07.2017 / 13:36 6

Снимка Булфото

Кметовете на четири големи града заявиха, че ще работят за забрана на дизеловите автомобили до 2025 г. Градоначалниците на Париж, Мексико сити, Мадрид и Атина заявиха, че мярката е необходима, за да се подобри качеството на въздуха. В замяна на спирането на превозни средства с дизелови двигатели, те ще предложат стимули за алтернативен транспорт, пише "Български новини".  Ще се насърчава придвижването пеша или с велосипеди, допълни Блиц.

„Нашата цел е в крайна сметка да се премахнат всички автомобили от центъра на Атина през следващите години“, каза кметът на Атина-Каминис и прикани правителството да приложи своите ангажименти по международни договори в областта на климата и да участват в общото усилие, за да се подобри качеството на въздуха, който дишаме. Дизеловите двигатели допринасят за проблеми по два много основни начина: чрез производство на фини прахови частици (PM) и азотни оксиди (NOx), които засягат белите дробове и допринасят за сърдечно-съдови заболявания. Също така могат да доведат до сериозни проблеми с дишането, дори и при здрави хора.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
3
1
gugutka (преди 9 години)
Рейтинг: 50998 | Одобрение: 22403
Трябва да направят големи паркинги в покрайнините на градовете, за да може да се паркират там локомотивите.
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама