Край на рекорда от поредни победи за Локо. Шампионът изгуби в Габрово

02.02.2020 / 17:57 0

Преди минути бе поставен край на историческия рекорд за поредни победи на хандбалния Локомотив.

Шампионът изгуби от Чардафон с 23:24 (13:11) в среща от XIII кръг на „А” група в Габрово и остана с 86 поредни победи във всички официални турнири.

Този клубен и национален рекорд обаче едва ли ще бъде подобрен в близките години.

„Влязохме силно в мача и поведохме с 6:2. После се получи спад в играта ни и допускахме грешки, което позволи на домакините да изравнят. Двубоят продължи гол за гол, с честа смяна на водачеството в резултата. 3 минути и половина преди края водеха с 22:20, но ние успяхме да поведем с 23:22. Изравниха ни, ние пропуснахме и при изтекло време, те вкараха победно попадение след изпълнение на 9 метра.

Нищо фатално не е станало, знаех, че рано или късно това ще  се случи – да загубим. Надявам се, че тази загуба ще ни се отрази отрезвяващо и мотивиращо.”, заяви за „Петел” треньорът на Локо Чавдар Чернев.