Криминолози от университета в Кембридж са двете жертви в Лондон
Единият от убитите при терористичната атака с нож в Лондон в петък е бил специализант по право и криминология в университета в Кембридж, занимаващ се с въпроса за рехабилитация на затворниците и връщането им в обществото, предадоха Асошиейтед прес и Франс прес, цитирани от БТА.
Това потвърди заместник-ректорът прочутия британски университет Стивън Туп, като добави, че 25-годишният Джак Мерит е бил координатор на курс по програмата "Обучение заедно". Другата жертва, чието име все още не се съобщава, е бивша студентка в университета и също е била участничка в програмата. В деня на атентата те били на честване на 5-ата годишнина на програмата, което се провеждало близо до мястото на нападението - известния Лондонски мост на река Темза.
Нападателят Усман Хан се оказа осъден терорист, излязъл предсрочно от затвора неотдавна. Той бе застрелян от полицията, след като случайни минувачи успели да го повалят на земята, след което той показал зареден с експлозиви самоубийствен пояс, който се оказал само имитация.
"Това, което трябваше да бъде една щастлива възможност да се отбележат постиженията на тази уникална и социално преобразуваща програма, организирана от Института по криминология, бе прекъснато от един неописуем криминален акт", каза Стивън Туп.
Служител на университета в Кембридж е сред тримата ранени при атаката.
28-годишният нападател е бил освободен условно от затвора миналата година, след като излежал 6 години от присъдата си по обвинения в тероризъм. Според лондонската полиция той е действал сам, замисляйки и извършвайки своята брутална улична атака.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

3
1
