Куп медали за лекоатлетите на Евър (Варна) в Дряново и Луковит

20.10.2018 / 23:05 0

Лекоатлетите на варненския клуб Евър записаха поредните си много силни представяния в състезания.

В петък в Дряново се проведе традиционият шосеен пробег "Колю Фичето", на който варненските атлети завоюваха четири медала. Еркан Низам се представи отлично при юношите до 18 години и спечели златен медал. Със сребърни отличия се поздравиха Станимир Стойнов в същата възраст и Кристен Иванова при момичетата до 14 години, а Мартин Атанасов се нареди трети при момчетата до 14. Силно впечатение направи и Валентин Бояджиев, който стана шести при юношите до 16 години.

Днес пък се проведе 28-ият международен турнир по крос-кънтри "Луковитски моми" в Луковит. При многобройната и сериозна конкуренция състезателите на СКЛА Евър отново се представиха на ниво и се поздравиха с четири медала и едно четвърто място. Еркан Низам отново доказа класата си и грабна златен медал при юношите до 18 години. Мартин Атанасов е сребърен медалист за момчета до 14 години, Станимир Стойнов спечели бронзов медал за юноши до 18 години, Кристен Иванова е също трета при момичетата до 14 години. Валентин Бояджиев пък завърши на четвърто място за момчета до 16 години.
Треньори на страхотните варненски лекоатлетически таланти са Цонка Господинова и Крум Крумов.