Купим ли уред от Европа, гаранцията ще е десет години

03.04.2021 / 21:52 0

снимка pixabay

Гаранцията за всички електроуреди, купени в Европа, вече ще е десет години. В рамките на този гаранционен срок, фирмите трябва да осигуряват на клиентите си и сервиз, предаде Нова тв.

По силата на новите европейски правила производителите трябва да гарантират резервни части за период до 10 години. „Така ще се гарантира, че уредите, които клиентът е преценил, че иска да продължи да използва, ще се ремонтират”, казва Йордан Вакъвчиев - управител на магазин за техника в София.

От 15 години Цветослав Цветков ремонтира битова техника. Той е категоричен, че т.нар „право на поправка" ще увеличи цената за крайния потребител.

„Ако всяка една стока се връща, не се сервизира, това означава, че производителите би трябвало да изградят собствени сервизи с огромни площи и квалифициран персонал, за да осъществяват тази дейност, което икономически не ми се струва много издържано”, коментира той.

Сметката обаче показва, че това може да доведе до скок в цената.

„Ако един средностатистически уред за едно домакинство струва 700 лева, може би цената му ще се доближи до двойна. Със сигурност ще е над 1000 лева, за да може самият производител да реагира адекватно и да поддържа този уред”, допълва още Цветослав Цветков.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 



Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама