Кузма и двама младоци вкарват за Черно море при победа с 3:0 над Калиакра

21.02.2017 / 16:32 0

Черно море победи с 3:0 Калиакра в контрола, която бе договорена в последния момент и се игра на стадион "Младост" във Варна.

Старши треньорът на "моряците" Георги Иванов-Гонзо използва футболисти, които не участваха или влязоха като резерви в срещата с ЦСКА.

Още в първата минута Марек Кузма се опита да прехвърли вратаря на гостите, но той успя да спаси. Малко след това отново нападателят прати топката във вратата на Калиакра, но голът бе отменен заради отсъдена засада. Последва пропуск на Николай Минков, който то близка дистанция не успя да порази целта. В 25-ата минута Кузма успя да се разпише при третия си опит след перфектен самостоятелен пробив. Словакът пробва късмета си и от статично положение, но вратарят Мичев спаси. В последната минута на първата част добра комбинация между Минков и Илиан Илиев завърши с удар на последния, но той бе спасен от вратаря.

На полувремето на мястото на Кузма и Хлупик в игра влязоха юношите Мартин Минчев и Ертан Томбак. В 55-ата мин на терена се появиха още вратарят Дюлгеров и още един юноша на "моряците" - Лъчезар Йорданов, които замениха Михайлов и Йосков.

В 58-ата мин. младокът Румен Касабов направи резултата 2:0 след отлично двойно подаване с Илиан Илиев. Последваха пропуски на Минчев и Илиев, за да се стигне до последната минута, в която Минков оформи крайното 3:0.

Съставът на Черно море: Емил Михайлов (55 Иван Дюлгеров), Траян Траянов, Емил Янчев, Добромир Добрев, Филип Хлупик (46 Ертан Томбак), Даниел Георгиев, Румен Касабов, Илиан Илиев, Николай Минков, Валентин Йосков (55 Лъчезар Йорданов), Марек Кузма (46 Мартин Минчев)