"Лъвовете" на Петев напердашиха и македонците

29.03.2016 / 22:21 7

blitz.bg

Националният ни отбор изигра нов успешен мач, макар и контролен. Само дни след изненадващата победа с 1:0 в Португалия избраниците на Ивайло Петев спечелиха и гостуването в Македония, надигравайки домакините с 2:0.

Двете попадения в срещата на стадион "Филип II" паднаха през второто полувреме. Първо Димитър Рангелов откри в 66-ата минута след асистенция на Ивелин Попов с пета, а победата подпечата резервата Александър Тонев от Фрозиноне в 87-ата минута. Асистира му друг наш национал, играещ в Серия "А" - халфът на Палермо Ивайло Чочев.

Двубоят в Скопие премина равностойно, като в началните минути домакините бяха по-активни. Македонците също имаха шансове за гол, но за разлика от "трикольорите" не успяха да ги оползотворят и логично победата отиде на сметката на България.

На вратата тази вечер застана Божидар Митрев, докато героят от Португалия Владо Стоянов получи почивка и беше на пейката. В последния момент от групата пък отпадна защитникът Живко Миланов, който вдигна висока температура. В отбрана се включи Васил Божиков, както и Георги Терзиев, който си партнираше в центъра на защитата с Бодуров. Авторът на гола в Португалия Марселиньо започна титуляр и в Македония. Петев не направи промени в българската атака и отново се довери на Рангелов, натурализираният бразилец, Ивелин Попов и Михаил Александров. Двойката опорни халфове от мача в Лейрия също се запази - капитанът Светослав Дяков и Чочев.

През първото полувреме Митрев имаше повече работа. На няколко пъти опитният Горан Пандев го затрудни, а в 24-ата минута и гредата спаси България. Пандев майсторски овладя топката в наказателното ни поле и центрира към Ванче Шиков на далечната греда, където снажният играч на Македония засече с глава, но за късмет на Митрев право в лявата греда на вратата му.

Чак в 33-ата минута "трикольорите" за първи път затрудниха домакините. Дяков обаче не завърши атаката по най-добрия начин, стреляйки в аут. В 42-ата Марселиньо изведе хитро Рангелов вляво, нападателят на Коняспор нахлу към вратата на македонците и стреля по диагонал, но право в тялото на стража. До почивката Пандев пропиля нов шанс, а второто полувреме започна с фрапантен пропуск на Ивелин Попов. Футболистът на Спартак (Москва) се озова на позиция за стрелба в наказателното поле, но реши да подава към Михаил Александров, и сгреши.

Напористата игра на нашите даде резултат в 66-ата минута. Избраниците на Петев организираха отлична атака, започнала от Терзиев, последва центриране на Страхил Попов, а Ивелин Попов с пета вдигна топката право към Рангелов, който с глава я прати неспасяемо в далечния ляв ъгъл на Столе Димитриевски - 0:1.

В 79-ата минута включилият се като резерва Спас Делев нахлу в наказателното поле и опита да подаде към Рангелов, но македонски бранител се намеси и изчисти в корнер. Това беше първи ъглов удар за нашите в мача.

Победата беше подпечатана от Александър Тонев, който влезе на смяна в 84-ата минута и след 3 минути на терена успя да се разпише. Делев подаде към Попов, който с едно докосване изведе в коридор Чочев, а халфът на Палермо пусна успоредно по земя към Тонев, който беше оставен непокрит и отбеляза за крайното 2:0 за България.

МАКЕДОНИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:2
0:1 Димитър Рангелов (66), 0:2 Александър Тонев (87)

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 -   Начало на мача.
5 - Центриране към Горан Пандев, Божидар Митрев внимава и успява да улови топката.
9 - Първоначално Митрев не се намеси по най-добрия начин след коварен удар, но бързо поправи грешката си и опасността пред българската врата отминава.
15 - Рангелов изпълни пряк свободен удар, спечелен от Марселиньо, но стреля право в стената.
24 - ГРЕДА! Опитният Горан Пандев майсторски овладя топката в наказателното поле на България и центрира към Ванче Шиков на далечната греда, където снажният играч на домакините засече с глава, но за късмет на Митрев право в лявата греда на вратата му.
33 - Първа възможност за избраниците на Ивайло Петев да затруднят домакините. Капитанът Светослав Дяков обаче не завърши атаката по най-добрия начин, стреляйки неточно.
41 - Ибраими пусна към Пандев в наказателното поле, нападателят шутира, но Бодуров блокира.
42 - ОПАСНО! Марселиньо получи топката от Ивелин Попов и моментално подаде наляво към Рангелов, който нахлу на скорост в наказателното поле и нанесе удар по земя, стражът на македонците спаси.
43 - ОПАСНО! Горан Пандев нахлу опасно вдясно в наказателното поле, Митрев излезе да го пресреща, опитният нападател преодоля българския страж, но почти от аутлинията не можа да стреля и топката излезе в аут.
45 - Край на първото полувреме.
-------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
47 - ОПАСНО! Ивелин Попов се озова на позиция за стрелба в наказателното поле, но реши да подава към Михаил Александров, и сгреши.
60 - Марселиньо напредна и опита да подаде към Рангелов, но защитник пресече.
62 - Алими завършва контраатака на домакините, Митрев лови топката.
66 -    ГОООЛ! БЪЛГАРИЯ ПОВЕЖДА - 0:1! Димитър Рангелов бележи! Нашите организираха отлична атака, започнала от Терзиев, Страхил Попов центрира отдясно, Ивелин Попов с пета вдигна топката право към Рангелов, който с глава я прати неспасяемо в далечния ъгъл.
ВИЖТЕ ПОПАДЕНИЕТО НА РАНГЕЛОВ
79 - Първи ъглов удар за България в мача. След изпълнението на Михаил Александров обаче не се случи нищо интересно.
87 -    ГОООЛ! Александър Тонев подпечатва победата! Повеждаме с 2:0 на Македония! Избраниците на Петев отново вкараха след отлично проведена атака, при която Ивелин Попов изведе в коридор Чочев, който успоредно на голлинията пусна към връхлитащия вдясно Тонев. Играчът на Фрозиноне беше изпуснат от бранителите на домакините и без проблем опъна мрежата на Македония.