Легенда на Черно море с градивна критика към Гонзо

18.09.2017 / 09:05 13

В Черно море още не са намерили точните постове на футболистите и затова отборът страда. Това заяви за „Народно дело Седмицата” рекордьорът по изиграни мачове за „моряците” Тодор Марев след инфарктната загуба от ЦСКА с 0:1 на „Тича” в събота.

Гостите стигнаха до победата в последните секунди на 6-минутното продължение с гол на Каранга, след като в предната атака Старокин нямаше шанс да донесе успеха на своите. Неговият удар от добра позиция мина в опасна близост над гредата. Преди това - в 85-ата минута, домакините бяха останали с 10 души, тъй като Цветелин Чунчуков бе изгонен с незаслужен втори жълт картон.

Дебют за варненци направи новият нападател Амаду Сукуна, който смени Атанас Зехиров в 63-ата минута.

Любопитно е, че ЦСКА спечели за първи път на този стадион след близо 9 години. До този момент последният успех на армейците датираше от пролетта на 2008 година – с 2:0.

”Очевидно е, че съставът ни засега не е направен. Още не са намерени точните постове на повечето футболисти. Някои от тях трябва да се използват на другия позиции. Необходимо е да се завиши вниманието към отделните линии и играчи, задължително е Гонзо да приложи и психологически подход, ако се налага и индивидуален”, каза Марев.

Иначе легендата не направи драма от третата загуба поред на Черно море, която го свали на шесто място в класирането – на 2 точки за четвъртия Берое и петия Верея.

„Няма повод за безпокойство, тъй като имаме голям отборен потенциала и се надявам, че е въпрос на време да го развием, за да изпълним целта – класиране в топ 4. Срещу ЦСКА видях и хубави работи – себераздаване, борба, мъжество. Видя се, че отборът е готов за битка, но специално в тази среща стратегията бе да на загубим. Както често става обаче, когато играеш да не паднеш, става обратнато, и след нещастна ситуация в края на продължението изпуснахме точката, която щеше да ни приляга”, допълни Марев.