Левандовски вкара първия си гол на световни първенства

26.11.2022 / 17:20 0

Кадър: БНТ

Полша победа Саудитска Арабия с 2:0 на "Едюкейшън Сити Стейдиъм", а Роберт Левандовски вкара първия си гол на световни първенства.

Поляците поведоха в резултата в 39-ата минута, когато Лева стигна до една топка вдясно от вратата на "зелените соколи", върна я към центъра, където Пьотр Желински със силен шут порази вратата на Мохамед Ал-Уваис. В първата минута от добавеното време на първото полувреме Войчех Шчесни спаси дузпа на Салем Ал-Давсари. Левандовски наказа грубата грешка на бранител на "зелените соколи" в 82-рата минута, за да вкара първия си гол на световни финали.

Така европейският тим вече е с 4 точки, а азиатците са с 3. По-късно е срещата между Аржентина и Мексико от тази група, които имат съответно 0 и 1 точк