Левски Лукойл се оказа прекалено силен за Черно море Тича

28.04.2018 / 20:52 0

Отборът на Черно море Тича изгуби от Левски Лукойл с 67:93 (17:23, 11:23, 19:26, 20:21) в първи мач от плейофите на Националната Баскетболна Лига в София.

Крис Минков и Омари Гудул бяха най-резултатни за „сините“ и приключиха с по 13 точки, а Павлин Иванов и Николай Стоянов добавиха по 12 точки.

Кристиян Кръстев беше най-резултатен за гостите от морската ни столица – 22 точки, а Симеон Илиев вкара 16 точки.

Изненадващо, предвид амбициите на двата отбора в първенството, срещата започна изключително равностойно, като до средата на първата четвърт „моряците“ имаха минимална преднина от 6:4, пише Sportal.bg.

Последваха силни минути за столичани, които стигнаха до обрат и поведоха с 11:6, но само 120 секунди по-късно Георгиев и Куртев възстановиха равенството -11:11.

До края на първата четвърт момчетата на Константин Папазов вдигнаха оборотите и отново се откъснаха напред – 23:17, а във вторите десет минути доминацията на „сините“ продължи с пълна сила, и това доведе до двуцифрена разлика в тяхна полза на почивката – 46:28.

През второто полувреме столичани видимо намалиха темпото, но въпреки това, те не позволиха никакви изненади и до края на двубоя поддържаха почти безпроблемно комфортната си преднина, а последния съдийски сигнал прозвуча при 93:67 в полза на Левски Лукойл.