Левски би Черно море с 5:2 в голово шоу на "Герена"

03.04.2015 / 21:47 2

Левски победи Черно море с 5:2 в срещата между двата отбора от 24-ия кръг във Втората шестица в "А" група пред малко зрители на стадион "Георги Аспарухов".

В четвъртата минута Либан Абди откри резултата в полза на Левски. Антонио Аниете изведе сомалиеца зад защитата на Черно море и той пусна топката между краката на Чанович за 1:0, информира "Гонг".

Шест минути по-късно Петър Златинов изравни резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар от 35 метра. Йоргачевич не се намеси и топката влетя в мрежата му за 1:1.

В 18-та минута Божидар Краев направи 2:1 за Левски, след като получи пас от Валери Домовчийски, навързал трима играчи на Черно море. Краев прониза Чанович от 6-7 метра.

В 24-та минута Левски поведе с 3:1 след гол на Валери Домовчийски.

В 74-та минута защитата на Левски  беше елиминирана и Симеон Райков остана сам срещу Йоргачевич. Бившият играч на Левски би под плонжа на вратаря и вкара за 2:3.

Две минути по-късно Либан Абди преодоля Стефан Станчев и се озова сам срещу Чанович. Стреля под плонжа му, но топката рикошира в крака на Мамуту Кулибали и влетя в мрежата - 4:2.

Борислав Цонев фиксира крайното 5:2, след като беше изведен перфектно зад защитата от Мигел Бедоя, който гледаше на другата страна. Младият халф на Левски прониза Чанович за пети път.