Левски би с мъка Черно море! Жоро Илиев изпусна дузпа! (Снимки, Видео)

01.10.2017 / 19:21 3

Снимка: Sportal.bg

Левски победи Черно море с 1:0 в среща от 11-ия кръг в Първа лига на "Георги Аспарухов". Така варненци продължиха две черни серии - от 59 години без победа като гости над "сините" и 5 поредни двубои в елита без победа (4 загуби и равен).

В състава на "моряците" на вратата се завърна Емил Михайлов, Илия Миланов е в центъра на отбраната, Стефан Станчев - ляв бек, а Мартин Костадинов - десен външен халф.

В 10-ата минута Георги Илиев изпусна първата дузпа за сезона за гостите, след като стреля доста слабо в центъра на вратата и Божидар Митрев без проблеми спаси (на снимката). Бялата точка бе посочена, тъй като Мариян Огнянов бе фаулиран от от Кабрал и Панайотов.

Минута по-късно Жорди Гомес удари гредата от фаул, в 12-ата минута Давид Яблонски бе точен за пореден път. Защитникът изпревари Хасани при центриране на корнер и даде аванс на "сините" - 1:0, пише Sportal.bg.

В 23-ата минута Гомес стреля силно, Михайлов изби, а при добавката Яблонски стреля високо над вратата.

В 28-ата минута Зехиров имаше добра възможност за гол.

Малко след почивката в игра за варненци се появи Марек Кузма и силен негов удар бе избит с вещина от Митрев в корнер.

По-късно от Левски пропуснаха Буш и резервата Белмонт, а в края и Мапуку.

Съставите
ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Ейлофсон, Иван Горанов, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Джерсон Кабрал (78 - Белмонт), Габриел Обертан, Роман Прохазка, Сержиу Буш (81 - Мапуку)

ЧЕРНО МОРЕ: Емил Михайлов, Стефан Станчев, Александър Цветков, Илия Миланов, Илиас Хасани, Ондрей Сукуп, Мариян Огнянов (90 +4 - Минчев), Георги Илиев, Мартин Костадинов (76 - Минков), Атанас Зехиров, Цветелин Чунчуков (58 - Кузма)

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Цветков, Миланов, Хасани