Левски покоси ЦСКА-София, автогол прати "сините" на върха

29.09.2018 / 18:59 0

Левски победи ЦСКА с 1:0 във Вечното дерби и излезе едноличен лидер с 25 точки, 3 повече от "червените".

Единственото попадение бе автогол на Черниаускас в 30-ата минута. След шут на Обертан топката се отби от лявата странична греда, рикошира в гърба на вратаря и влезе в мрежата, пише Sportal.bg.

Още в 41-ата секунда Мауридес стреля силно, но Полачек изби. Двете агитки показаха своите хореографии малко след началото на мача. "Синият лъв, мощно изрева, разкъсвай", беше транспарантът на Сектор "Б", с голям лъв по средата на сектора. Целият Сектор "Г" беше оцветен в червено, бяло и черно, като пишеше:"Север".
Бодуров в 26-ата минута пропусна с глава от отлична позиция. Капитанът беше оставен сам, но прати топката покрай дясната греда.

В 29-ата минута Яблонски стреля в аут с глава, а минута по-късно Левски поведе. Ангел Лясков отне топката от Кабрал, след което тръгна с топката, но беше спрян от Обертан, който отне топката и с мощен шут стреля от 22 метра. Коженото кълбо се удари в лявата греда, а след това рикошира в тялото на Черниаускас и спря в мрежата за 0:1.

"Червените" отвърнаха с едно опасно центриране.

В 39-ата минута Костов беше близо до това да удвои след удар с глава, но този път Черниаускас изби с една ръка в корнер. Тиаго и Педро получиха жълти картони, а преди това и Чорбаджийски също беше санкциониран официално.

Втората част започна без промени в двата състава, а Паулиньо пробва веднага удар, но Черниаускас не беше затруднен. Срещата беше прекратен за минута, след като феновете от Секор "Г" запали множество факли.

Щабът на ЦСКА-София имаше сериозни претенции за дузпа в 52-ата минута. Десподов стреля силно от 20 метра, а топката се отби в лявата ръка на Иван Горанов, но Ивайло Стоянов остана безмълвен.
Три минути по-късно Бодуров сбърка, като прати топката в краката на Кабрал. Крилото тръгна да пробива в наказателното поле, но след контакта с Малинов падна на земята. Този път всички от Левски пожелаха 11-метров наказателен удар, но отново нямаше реакция от рефера.

В 62-ата минута Али Соу влезе на мястото на Джеси. Богдан Вашчук пък замени Костов в 68-ата минута.
"Червените" не се възползваха от добро центриране и лошо подребва в синята отбрана, а Паулиньо стреля слаб изстрел в ръцете на Черниаускас.

Вашчук центрира добре, но нямаше свои съотборник, който да атакува топката.
Бикел и Жоржиньо влязоха на местата на Пинто и Тиаго, а Белмонт смени Кабрал. Левски се прибра в своята половина, като тимът разчиташе на контраатака.  Десподов беше близо до изравняване в 81-ата минута. Националът стреля на сантиметри от лявата греда, възползвайки се от поредна грешка в защитата на противника.

Последва меле между двата тима, а Стоянов показа по два жълти картона.

Нестор Ел Маестро и Славиша Стоянович имаха възможност да дадат почивка да доста от титулярите си през седмицата, в мачовете за Купата на България, когато "червените" спечелиха с 2:0 срещу Монтана, а "сините" разгромиха 6:0 Атлетик Куклен.

Общо седем български футболисти излизат от първата минута, като "червените" имат петима, а "сините" двама.

Символичният домакин излиза с три промени сред 11-те от успеха с 2:0 над Ботев (Враца) през миналия кръг. Стивън ПерейраЖанио Бикел и Али Соу са оставени на пейката, а на тяхно място започват Борис Сукулич, Кристиян Малинов и Мауридес.

На вратата отново е Витаутас Черниаускас, а пред него в защита действат Сукулич, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров и Ангел Лясков. Опорните халфове са Кристиян Малинов и Рубен Пинто, докато Кирил Десподов, Тиаго Родригес и Едвин Джеси действат зад Мауридес.

Треньорът на "сините" също залага на 4-2-3-1. Той пък е сменил двама от титулярите си при успеха с 4:1 над Витоша (Бистирца) през миналия уикенд. Кали Тиам се завърна след наказание, като на пейката остана Антони Белмонт, а Холмар Ейолфсон смени Аймен Белаид в центъра на защитата.

Мартин Полачек е на вратата, въпреки нестабилните си изяви в последните мачове. Милош ЦветковичДавид Яблонски, Ейолфсон и Иван Горанов са в защита. Тиам и Давиде Мариани са опорните полузащитници. Тримата най-добри футболисти на отбора Габриел ОбертанЖерсон Кабрал и Паулиньо отново действат зад голмайстора в Първа лига Станислав Костов.

Двата тима делят първата позиция с актив от 22 точки, като имат и най-резултатните нападания в шампионата. "Червените" са вкарали 18 попадения, докато "сините" са реализирали 16 гола. Този факт и предвид резултатните дербита през миналия сезон, когато си вкараха общо 20 гола, феновете очакват резултатен и интересен двубой на стадион "Васил Левски". От шест сблъсъка във всички турнири през сезон 2017/2018 година, "червените" записаха две победи (1:03:2) и една загуба (0:2), а три пъти срещите завършиха наравно с четири гола в мача (2:22:22:2). В двете врати влязоха по десет гола, но 26-кратните шампиони отстраниха противника в турнира за Купата на България.