Левски сломи Ботев във Враца

28.08.2022 / 23:21 0

кадър: Диема Спорт

Андриан Краев и Илиян Стефанов вкараха головете за победа на Левски с 2:0 срещу Ботев във Враца, благодарение на което "сините" се изкачиха на седмо място във временното класиране на българската футболна efbet Лига.

Отборът на Станимир Стоилов е с 12 точки и изостава с пет от лидера ЦСКА 1948. "Сините" обаче са и с два мача по-малко, предава Спортал.

Левски доминираше на стадион "Христо Ботев" и се оттегли на полувремето с гол преднина. Той падна в 30-та минута, когато Филип Кръстев центрира в наказателното поле от ъглов удар и Андриан Краев изпрати топката в мрежата на домакините с глава.

"Сините" бяха улеснени от лятното попълнение на врачаните Сантиаго Монтоя, който си изкара два жълти картона през първата част и в 42-та минута бе изгонен за нарушение срещу Филип Кръстев.

Георги Миланов и Кръстев пропуснаха по още едно положение за Левски, а Меси Биатумусока бе на сантиметри от автогол през второто полувреме след остро центриране на Цунами. Йохан Валбуена и Диего Фераресо пък стреляха неточно за домакините.

Левски поведе с 2:0 в 82-та минута с гол на бърза контра. Кръстев изведе Уелтън зад гърба на защитата и бразилецът подаде за Ивелин Попов, който укроти топката за Илиян Стефанов. Влезлият като резерва халф се разписа необезпокояван и оформи крайния резултат.

Минута преди края на редовното време и Сонко Сундберг от Левски бе изгонен с директен червен картон след удар без топка.

След загубата Ботев е на 12-о място със седем точки.