Левски загуби с 0:2 от Айнтрахт

01.09.2023 / 00:06 0

кадър: Диема спорт

Левски София успя да удържи Айнтрахт Франкфурт 79 минути при реванша в Германия, но в крайна сметка допусна поражение с 0:2 при визитата си на „Дойче Банк Парк“ и с общ резултат 1:3 отпадна на плейофа за влизане в групите от Лига на конференциите. Българският тим не направи много в атакуващ план при гостуването си в Германия, но успя да неутрализира до голяма степен именития си съперник, ала грешки при малките детайли от играта в дефанзивен план при заключителните минути от срещата предрешиха сблъсъка в Германия в полза на "орлите".

Пред близо три хиляди български привърженици, дошли да подкрепят родния тим, Джеси Нганкам откри резултата в 79-ата минута, а седем минути след това Елиас Скири зарадваха над 45-те хиляди домакински фена, за да може Айнтрахт да влезе в групите от Лига на конференциите.

Със сигурност заради европохода си през това лято „сините“ не бива да се срамуват, след като успяха за първи път от 13 години да елиминират два поредни съперника в лицето на ФК Шкупи и Апоел Беер Шева и не бяха далеч от това да се справят и с носителя на Лига Европа за сезон 2021/2022.

От 15 години Левски не беше стигал до този етап на европейски клубни турнири, но остави добри впечатления сред своите фенове, пише Гонг бг. Сега за момчетата на Николай Костов остават ангажиментите в efbet Лига, кактои Sesame Купа на България.