Лиляна Павлова изригна в ефира: Няма да връщаме пари за винетките! По-скоро ще...

18.07.2016 / 08:54 14

Кадър: Нова

"Стойността на винетките са тези, които са, те няма как да бъдат променени. ВАС има три хипотези, по които може да излезе като решение. Пред нас стоят много възможности.

Няма ретроактивно действие, няма да се промени цената назад и няма да се връщат средства."

Само това се разбра от многословното изказване на министърката в ефира на "Здравей, България". Тя използва сложен и бърз юридически изказ с терминология, непозната на широкото гражданство. 

"На нас ни трябват минимум 600 милиона годишно за поддръжка на пътищата. Но ако искаме да съберем толкова пари, цената на винетките трябва да скочи двойно. Който иска да пътува, трябва да си плаща за пътищата.

Ние не искаме да слагаме бариери и тол такса. Колите ще си останат на винетки, ще следим с камерите дали са платени. Само тежкотоварните ще плащат тол такса."

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
20
2
AlSists (преди 9 години)
Рейтинг: 1270 | Одобрение: 590
Такова НАХАЛНО и БЕЗОЧЛИВО държане няма никъде!!! Метлата трябва вече да заиграе!!!!
28
2
Гранд Тех (преди 9 години)
Рейтинг: 1244 | Одобрение: 429
Защо месечната винетка не е на цена 1/12 от годишната, а седмичната на цена 1/52 от годишната ???
Компютри, видеонаблюдение, GPS навигации, соларни (фотоволтаични) панели, прехвърляне VHS на DVD
14
2
robotron2000 (преди 9 години)
Рейтинг: 60864 | Одобрение: 1149
ма ни пък няма да си ги купум тая година карам без винетка и не смятам да си купувам повече 
20
2
Гранд Тех (преди 9 години)
Рейтинг: 1244 | Одобрение: 429
"Колите ще си останат на винетки" Надявам се да станат електронни, иначи другата година пак да очакваме потрошени и изрязани стъкла заради винетките. По добре ги продавайте направо със залепен протектор, за да можем лесно да си ги прибираме на сигурно място вечер....
Компютри, видеонаблюдение, GPS навигации, соларни (фотоволтаични) панели, прехвърляне VHS на DVD
6
2
plabov1080 (преди 9 години)
Рейтинг: 48780 | Одобрение: 3990
Няма ретроактивно действие, няма да се промени цената назад и няма да се връщат средства.
plabov

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама