Ливърпул победи Милан с 3:1 насред "Сан Сиро"

18.09.2024 / 01:00 0

кадър: Макс спорт

Ливърпул започна успешно участието си в новия формат на Шампионската лига, след като надигра категорично и победи с 3:1

Милан като гост в поредното издание на това класическо съперничество. Домакините стартираха добре и поведоха с гол на Кристиан Пулишич още в третата минута. След първия 1/4 час обаче Ливърпул все инициативата и не я пусна до самия край. Гостите стигнаха до пълен обрат още до почивката след голове на двамата си централни бранители Ибрахима Конате (23') и Вирджил ван Дайк (41'). На два пъти пък гредите спираха Мохамед Салах. Доминик Собослай оформи крайния резултат в 67-ата минута, предава Спортал.

Така отборът даде успешен старт на новия си мениджър Арне Слот в Шампионската лига. Милан пък показа, че колебанията от началото на сезона не са случайни и отборът на Фонсека направи страшно много грешки, които можеха да доведат и до доста по-изразителен резултат в полза на гостите. "Росонерите" не показаха нещо особено и в атака, като изключим първите няколко минути, и завършиха двубоя само с два точни удара.

През уикенда Милан разби с 4:0 Венеция, постигайки първата си победа от началото на сезона. Ливърпул бе на обратния полюс, защото изненадващо отстъпи с 0:1 на Нотингам Форест у дома и така прекъсна страхотна си серия от три поредни победи, с които стартира при новия треньор.

След като в три поредни мача Арне Слот залагаше на един и същи стартов състав, днес нидерландецът бе направил две промени - Костас Цимикас започна на мястото на Андрю Робъртсън, докато Коди Гакпо стартира за сметка на Луис Диас. Новото попълнение Федерико Киеза за първи път бе в групата и получи шанс да запише дебюта си за Ливърпул, след като в добавеното време се появи в игра на мястото на Салах.