Ливърпул си върна величието с шеста титла на Европа

02.06.2019 / 00:09 1

sportal.bg

Ливърпул надви Тотнъм с 2:0 в Мадрид и спечели тазгодишната битка в Шампионската лига, с което прибави шеста титла от турнира в богатата си колекция. Мохамед Салах откри от дузпа още във 2-ата минута, а три минути преди края резервата Дивок Ориги реши всичко с второто попадение. Предишните триумфи на “червените” дойдоха през 1977, 1978, 1981, 1984 и 2005 г. Отделно тимът има и три загубени финала, като най-скорошният беше преди година. За Тотнъм пък това беше първо достигане до финал в надпреварата.

Срещата на "Уанда Метрополитано" може би не оправда очакванията за атрактивен сблъсък. Може би най-важният момент от мача дойде още в началните секунди, когато символичните гости спечелиха дузпа за спорна според мнозина игра с ръка на Муса Сисоко.

После тимът на Маурисио Почетино така и не успяваше да "влезе" в двубоя и създаде опасности чак към края на срещата. Тогава обаче съперникът отговори с втори гол.

Големите въпросителни в двата състава - Хари Кейн и Роберто Фирмино, бяха титуляри за своите отбори.