Ливърпул спечели "Къмюнити Шийлд" за първи път от 2006 г

30.07.2022 / 23:30 0

кадър: Диема Спорт

Ливърпул спечели "Къмюнити Шийлд" за първи път от 2006 г., след като победи Манчестър Сити с 3:1 на "Кинг Пауър Стейдиъм" в Лестър. Новите нападатели на двата отбора Ерлинг Холанд и Дарвин Нунес дебютираха. Норвежецът бе титуляр и направи два големи пропуска, а уругваецът влезе като резерва, но изработи дузпа и се разписа в края на срещата, предава Спортал.

Трент Александър-Арнолд откри резултата в 21-ата минута, а влезлият като резерва Хулиан Алварес изравни в 70-ата минута. Седем минути преди края Мохамед Салах се разписа от дузпа. В добавеното време Дарвин Нунес ознаменува дебюта си с гол. "Къмюнити Шийлд" беше единственият сериозен трофей, който Ливърпул не беше печелил, откакто Юрген Клоп е на "Анфийлд". Мърсисайдци вече са печелили турнира 16 пъти.