Локомотив шампион по хандбал за 10-и път. Записа и рекордна 49-а победа поред

27.05.2018 / 21:24 1

Хандбалният Локомотив стана шампион на България за втори пореден път и общо 10-и в историята си.

Преди минути варненци надиграха Добруджа с 28:19 (12:11) в Добрич и спечелиха финалната серия с 2:0 победи.

Локо направи и втори дубъл поред, вдигайки титлата и Купата на България, и записа рекордна 49-а поредна победа в първенството и турнира за Купата.

Най-резулатен от победителите беше Бранимир Балчев с 10 гола, а Кирил Савов завърши с 4.

Балчев взе и награда за най-полезен хандбалист в първенството.

"Спечелихме след силно второ полувреме, през което Иван Иванов-Змея беше блестящ на вратата и това позволи да се откъснем в резултата с няколко гола. Благодарение на момчетата за пореден път се почувствах специален треньор. Сега се прибираме във Варна и от автобуса отиваме направо в ресторант, за да празнуваме", заяви за "Петел" наставникът на шампионите Никола Карастоянов.