Локомотив победи Спартак в четвърфинал от турнира за купата на България по хандбал

14.12.2019 / 18:09 0

Локомотив Варна победи градския си съперник Спартак в четвърфиналния сблъсък от турнира за купата на България по хандбал. "Железничарите" се наложиха с 31:24 в оспорван двубой в залата на Първа езикова гимназия.

На полувремето Локомотив водеше с два гола, а по-солидния аванс в резултата играчите на Чавдар Чернев натрупаха едва в последните три минути на двубоя.

Най-резултатен за успеха на Локомотив беше Бранимир Балчев, който отбеляза 13 гола. Така "железничарите" ще продължат защитата на трофея, а двубоите от полуфиналната и финалната фаза на турнира ще се изиграят на 14 и 15 март.

Това беше последният мач на Локомотив за годината, тъй като отборът почива в деветия кръг на шампионата. Спартак ще приключи 2019-а, с гостуване на Пирин в Гоце Делчев на 22 декември.