Локомотив спечели хандбалното дерби на Варна срещу Спартак

08.02.2020 / 16:00 0

Хандбалистите на Локомотив спечелиха с 34:25 варненското дерби от 14-ия кръг на мъжкото ни първенство. Мачът се игра пред над 100 зрители в зала "Владислав".

Първото полувреме бе равностойно, като "железничарите" все пак успяха да го спечелят със 17:14. През втората част възпитаниците на Чавдар Чернев играха по-добре и увеличиха аванса си до 9 за крайния резултат на двубоя.

№1 сред реализаторите за "червено-черните" бе Димитър Грозев с 10 гола, а Теодор Добрев добави 7. За отбора на Веселин Станков над всички бе Йордан Попов с 9 попадения, а с 4 се отчете Делян Илиев.

Припомняме, че в предишния кръг серията от 86 поредни победи на Локомотив бе прекъсната от Чардафон в Габрово. Днес обаче Чернев призна, че тази загуба не е повлияла на момчетата му. "Да, може да е бил някакъв нокдаун, но не и нокаут. Ние продължаваме да сме фаворити както за шампионската титла, така и за Купата на България. За съжаление, имаме много проблеми с контузии", каза след мача треньорът, като разкри, че Пенчо Рачев е аут до края на сезона.