Лоши новини: Ивелин Попов получи тежка контузия в Русия

07.04.2019 / 23:13 1

Pik.bg

Капитанът на националния отбор Ивелин Попов получи контузия и беше заменен принудително в мача на “Ростов” от 22 кръг на руското футболно първенство срещу “Уфа”. Отборът на българския национал получи гол минута по-късно и загуби мача с 0:1, което го остави на шесто място в класирането с четири точки зад “Спартак” (Москва).

Попов започна като титуляр, но сам поиска смяна в 24-та минута на срещата и на негово място се появи бившият играч на “Астана” и национал на Казахстан Бактиор Зайнутдинов. След срещата треньорът на “Ростов” Валерий Карпин потвърди, че травмата на Попов "изглежда тежка", но не се ангажира с това колко време ще отсъства българинът от тима му.

Контузията на Попето може да го извади и от сметките на селекционера Петър Хубчев за следващата евроквалификация. Гостуването на Чехия е на 7 юни и Попето ще има два месеца да се възстанови. Към момента „лъвовете“ заемат второто място в групата с две точки след равенствата с Косово и Черна гора, а убедителен лидер е Англия с 6 точки. Чехите нямат спечелена точка и са на дъното, но са с мач по-малко.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама