Лудогорец 2 съсипа Спартак с 8:0 в контрола в Разград

20.06.2020 / 18:40 1

Кадър: You tube

Дублиращият отбор на Лудогорец съсипа Спартак със 8:0 в контролен мач в Разград, който се излъчи директно по тв канала на варненския клуб в You tube.

В 18-ата минута Лудогорец вкара гол чрез Владислав Найденов и поведе в резултата - 1:0. Пет минути по-късно отново Найденов бе точен. Той бе изведен на скорост отдясно и технично насочи топката край вратаря за 2:0.

В 39-ата минута домакините се разминаха с трето попадение. Найденов нахлу отляво, финтира защитник и след като навлезе в наказателното поле, шутира ниско. Вратарят на Спартак Славов изби топката и Цветослав Петков пропусна да направи голова добавка.

След това отново Петков изтърва с глава, а Димитър Митков с глава уцели гредата. Последва нов пропуск на домакините, този път на Хюсеин Хюсеин.

Към края на полувремето Димитър Митков напусна принудително терена заради контузия в главата и бе сменен от Георги Чуколов.

След почивката Лудогорец 2 пусна нов отбор, а Спартак също направи смени.

В 57-ата минута Бранимир Костадинов бе изведен отдясно и с мощен шут насочи топката в мрежата - 3:0.

В 64-тата минута Станислав Вълчев центрира от корнер и оставеният непокрит Георги Чуколов насочи кълбото от въздуха с крак в мрежата - 4:0.

В 77-ата минута Бранимир Костадинов се разписа за втори път с премерен диагонален удар от ъгъла на голямото наказателно поле - 5:0.

В 80-ата минута Илкер Будинов върна от аутлинията назад топката към Велислав Минков и той шутира точно в долния ляв ъгъл - 6:0.

В 85-ата минута се разписа и 16-годишният Абу, който има френски паспорт. Той направи добавка на празна врата за 7:0, след като вратарят Славов изби удар на Велислав Минков.

В 90-ата минута 18-годишният Петър Караангелов оформи крайния резултат с гол-шедьовър. Халфът шутира с десния крак от 20 метра и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл - 8:0.

Стартов състав на Спартак по схемата 3-5-2: Християн Славов - Генади Луго, Ибрям Ибрям, Никос Кудунас – Стефан Иванов, Кристиан Николов, Ивелин Ангелов, Венцислав Гурков, Янаки Смирнов – Тугай Неджет, Симеон Симеонов.