Лудогорец изгуби от по-класния Интер с 0:2

20.02.2020 / 21:49 0

Снимка: Спортал.бг

Лудогорец изгуби от Интер с 0:2 в първи 1/16-финален мач в Лига Европа пред повече от 11 000 зрители на стадион „Хювефарма” в Разград. Головете за успеха на гостите вкараха Кристиан Ериксен в 71-вата минута и Ромео Лукаку в четвъртата минута на продължението.

Гостите бяха по-добри, особено след почивката, и логично стигнаха до удобен за тях турнирен резултат.

Първата сериозна опасност дойде във втората минута на мача и тя бе пред вратата на Лудогорец. Центриране на Виктор Моузес от десния фланг бе зле изчистено от защитник на "зелените".

Топката попадна в Кристиано Бираги, който шутира, но топката бе парирана от Георги Терзиев и излезе в корнер. В следващите минути Лудогорец изнесе играта напред и организира две добри атаки, едната завършила с корнер в полза на "орлите", пише Sportal.bg.

Във втората Вандерсон завъртя добре Андреа Ранокия, но защитникът възвърна позицията си и изчисти в ъглов удар.

В 18-ата минута удар на Матиас Весино от далечна дистанция прелетя високо над вратата на Лудогорец. В 22-рата минута Лаутаро Мартинес влезе остро в краката на Георги Терзиев, за което получи жълт картон. Това означава, че нападателят ще пропусне реванша в Милано заради натрупване на картони.

Три минути по-късно Пламен Илиев се отчете с много важно спасяване. Виктор Моузес финтира Недялков, центрира в наказателното поле, а там Кристиано Бираги засече от воле. Националният страж обаче бе на висота и успя да парира силния шут.

В 43-тата минута Драгош Григоре получи жълт картон заради безразсъдното си влизане в краката на Моузес, който се опита да го преодолее технично на тъча.

В 50-ата минута Виктор Моузес центрира по земя остро отдясно за Алексис Санчес. Чилиецът отигра с пета, а топката рикошира в Драгош Григоре и се запъти опасно към вратата на Пламен Илиев, който с блестящ рефлекс я изби. Кълбото рикошира в гредата и отскочи към играч на Интер, който го изрита в краката на Григоре и то отскочи в корнер.

В 63-тата минута отново Илиев бе на висота и изби удар на Ериксен в ъглов удар.

В 71-вата минута по-добрата игра на Интер даде резултат. След многоходова комбинация Ериксен шутира точно от границата на големия пеналт – 0:1.

Две минути след това отново Ериксен разтърси напречната греда с мощен шут.

В четвъртата минута на добавеното време Ромео Лукаку направи 2:0 от дузпа. Бялата точка бе посочена, след като реферът се консултира с ВАР и видя умишлена игра с ръка на Анисе. Последният получи жълт картон и ще пропусне реванша.

Консултацията на съдията с ВАР пък бе първата на мач в България.