Лудогорец измъкна точка от Ливърпул след инфарктен край - 2:2

26.11.2014 / 23:34 4

Лудогорец и Ливърпул завършиха 2:2  в мач от петия кръг в група "В" на Шампионската лига на стадион "Васил Левски". Нашите се добраха до точката след гол на Георги Терзиев в 88-ата минута.

Двата отбора имат по 4 точки преди последните мачове. Лидер е Реал с 15, пред Базел - 6. "Кралете" биха като гости швейцарците с 1:0 след гол на Роналдо. На 9 декември Лудогорец гостува в Мадрид, а Ливърпул приема Базел.

Дани Абало откри резултата още във 2-рата минута след невероятна грешка на вратаря Симон Миньоле, който изпусна топката след слаб удар на Марселиньо, но испанецът притича и вкара за 1:0.

Ливърпул бързо изравни. Това стана след груба грешка на Козмин Моци и Владо Стоянов, който не се разбраха за една топка и в 8-ата минута таранът на гостите Рики Ламбърт вкара отблизо с глава - 1:1.

В 25-ата минута Марселиньо имаше добра възможност да отбележи, но отблизо не уцели с глава очертанията на вратата.

В 37-ата минута Джордан Хендерсън се възползва от отлично центриране на Рахим Стърлинг и от 2-3 метра не остави шанс на Стоянов - 1:2.

След почивката играта отново тръгна равностойно и без опасности пред двете врати. В 58-ата минута Михаил Александров имаше възможност да стреля от воле, но шутът му не се получи. Три минути по-късно Ешпиньо стреля от фаул, но над вратата.

Гостите отговориха с изключително опасен пробив на Рахим Стърлинг отляво, който завърши с центриране и изстрел на Ламбърт с глава, който по чудо не вкара трети гол, тъй като нацели бранител на домакините, който се намираше пред голлинията. Последва шут на Хендерсън над вратата, но преди това реферът наду свирката за нарушение срещу Владо Стоянов.

В 81-ата минута Стърлинг бе изведен очи в очи с Владо Стоянов, но стражът на Лудогорец спаси. В ответната атака Кишада стреля от границата на наказателното поле, но отново твърде неточно, както и почти всички изстрели на "орлите" до този момент. В 89-ата минута Георги Терзиев изравни с глава - 2:2.

Съставите

ЛУДОГОРЕЦ: В. Стоянов, Кайсара, Терзиев, Моци, Й. Минев, Ешпиньо, Дяков, М. Александров (72-Вандерсон), Марселиньо, Абало (69-Кишада), Мисиджан

ЛИВЪРПУЛ: 22. Симон Миньоле, 19. Хавиер Манкийо, 37. Мартин Шкъртел, 4. Коло Туре, 2. Глен Джонсън, 21. Лукаш Лейва, 24. Джо Алън, 14. Джордан Хендерсън, 8. Стивън Джерард, 31. Рахим Стърлинг, 9. Рики Ламбърт