Лудогорец не намери начин да победи Арда

22.10.2023 / 23:57 0

кадър: Диема спорт

Отборите на Арда и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от 14-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” направиха пореден посредствен мач от началото на сезона и не успяха да стигнат до победа в Кърджали.

За разлика от доста от другите срещи през шампионата, играчите на Ивайло Петев създадоха доста малко положения за гол и не съумяха да намерят път към трите точки, въпреки че имаха осезаемо териториално предимство в по-голяма част от срещата. Домакините от своя страна играха доста стабилно в отбрана, а също така имаха шанс и да стигнат до успеха, след като удариха греда в края на мача, предава Спортал.

Все пак добрите новини за Лудогорец са завръщането в игра на капитана Антон Недялков и нападателя Квадво Дуа, които бяха извън игра дълго време. Българинът започна като титуляр, а швейцарецът се появи след почивката.

С равенството днес Лудогорец остава на пета позиция в класирането с 24 точки - на шест от лидера Локомотив (Пловдив), но и два мача по-малко. Арда от своя страна е шести с една по-малко и също два двубоя аванс от лидера.