Лудогорец не остави никакви шансове на новака Спартак (Варна)

29.07.2022 / 23:08 0

кадър: Диема Спорт

Българският шампион Лудогорец не остави никакви шансове на новака Спартак Варна и го разби с 5:0 във втория двубой от петъчната програма на четвъртия кръг в efbet Лига. Бернард Текпетей откри резултата още в 39-ата секунда, а Рик Джонатан удвои в петата минута. Игор Тиаго оформи класиката в 12-ата минута.

През втората част паднаха нови две попадения. Капитанът Сисиньо също се разписа в 76-ата, а Тиаго вкара втория си гол в 81-ата минута, с което оформи и крайния резултат, предава Гонг.

Орлите“ бяха пълни господари на терена и напълно заслужено стигнаха до успеха. Системата ВАР пък на два пъти удари рамо на "соколите", след като отменени още две попадения на домакините. По този начин тимът на Анте Шимунджа загря солидно за Динамо Загреб в първия двубой от третия предварителен кръг на Шампионска лига между двата тима следващия вторник.

Лудогорец е лидер в класирането на родния елит с актив от 10 точки, докато варненци, които допуснаха второ поражение с 0:5 след това от Левски, са предпоследни с едва 1 пункт. След мача с Динамо Загреб за разградчани предстои гостуване на Славия, докато Спартак приема друг от новаците в първенството - Хебър Пазарджик.