Лудогорец нокаутира Левски с гол-шедьовър от ъглов удар

14.04.2018 / 21:58 1

Снимка: Sportal.bg

Шампионът Лудогорец надви Левски с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" и направи нова важна крачка към седма поредна титла на България. "Орлите" спечелиха дербито от третия кръг на плейофите от първата шестица на Първа лига, след като Клаудио Кешерю вкара гол директно от ъглов удар. Това се случи в 83-ата минута, а преди това Божидар Митрев спаси дузпа на румънеца в 52-ата минута.

Успехът е 11-и поред за тима от Разград, който вече има актив от 75 точки, като запази преднината си от шест точки пред ЦСКА-София, който по-рано днес спечели с 5:1 над Верея, пише Sportal.bg.

"Сините" пък записаха четвърта поредна загуба в елита, като последните пет мача за първенство имат единствено равенство с Етър. 26-кратните шампиони отстъпиха с 0:1 от ЦСКА-София, 1:2 от Берое, 0:1 от Ботев (Пловдив) и 0:1 от Лудогорец.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при трагедията на автомагистрала "Тракия".