Лудогорец приключи с Европа, не успя да сътвори чудото в Дания

24.02.2017 / 00:21 0

Лудогорец отпадна от Лига Европа, след като завърши 0:0 в реванша с ФК Копенхаген от 1/16-финалите на турнира. Победата с 2:1 в София преди седмица се оказа достатъчна на датчаните да отстранят "орлите". Тази вечер на стадион "Паркен" избраниците на Георги Дерменджиев играха добре, но без успех, пропускайки няколко голови ситуации. В същото време вратарят на българския шампион Владислав Стоянов се представи силно и не допусна попадение в мрежата си, въпреки че и датчаните имаха своите шансове.

За реванша Дерменджиев предприе само една промяна сред титулярите в сравнение с първата среща на "Васил Левски". Върджил Мисиджан остана на пейката, а атаката в Дания повече Клаудиу Кешерю.

Домакините започнаха по-активно. Не бяха изминали и две минути, когато Федерико Сантандер беше изведен отляво в наказателното поле на Лудогорец, но Владо Стоянов се намеси решително и спаси с крак.

Най-запомнящото се до почивката се случи в 30-ата минута, когато Кешерю можеше да вкара. Румънският голмайстор овладя подаване на Вандерсон с гръб към вратата, обърна се, залъгвайки играч на Копенхаген и стреля силно, но на сантиметри от целта.

На няколко пъти "орлите" недоволстваха срещу отсъжданията на съдията Мирослав Зелинка от Чехия, който си затваряше очите при груби прояви на футболисти на домакините.

След почивката избраниците на Дерменджиев се активизираха още повече, но гол така и не падаше. В 57-ата минута Йордан Минев центрира отлично към Кешерю, който изпревари Йоргенсен и засече топката с глава, но покрай вратата в аут. Малко след това и Вандерсон опита без мерника си без успех. Дерменджиев потърси промяна, включвайки в игра Кишада, Мисиджан и Жоао Пауло. До края обаче имаше само още един шанс, който беше пропуснат от Кешерю и след 0:0 "орлите" приключиха участието си в евротурнирите този сезон./ Блиц