Лудогорец разби петия в Румъния

17.01.2018 / 20:37 0

Лудогорец започна подготовката си за битките с Милан от 1/16-финалите на Лига Европа с успех 2:0 над Ботошани. Срещата с 5-ия в Румъния се игра в Белек и бе първа контрола за „орлите“ за 2018 г., съобщава "Канал 3".

Треньорът Димитър Димитров заложи като титуляр на най-талантливия футболист в школата – Светослав Ковачев. Той бе пуснат като дясно крило. Иначе впечатление направи и фактът, че от първата минута започна бразилският централен бранител Рафаел Форстър. Лудогорец започна много силно срещата и още в 5-ата минута "орлите" поведоха в резултата. Ковачев се измъкна от защитата, стреля отблизо, вратарят на румънците Кобря изби, но право в краката на Кешеру, който не сбърка – 1:0 за шампионите. След това пък българите сбъркаха при изнасянето на топката и Читошка можеше да изравни, но Ренан изби. Последваха нови силни минути за шампионите. С пропуски обаче се отчетоха Кешеру и Вандерсон. Бразилецът пък осуети отлична атака в средата на първата част. В 41-ата минута Марселиньо можеше да отбележи, но силният му изстрел с десния крак срещна гредата. В края на първата част Бурча надскочи всички в наказателното поле на Лудогорец и би с глава, но неточно.

През втората част Димитър Димитров заложи на изцяло нови 11 футболисти. Впечатление направи това, че за пръв път за мъжкия тим на „орлите“, макар и в неофициален мач, участие записа юношата Доминик Янков.

Ботошани можеше да изравни в 69-ата минута. Тогава след добро центриране отдясно, с глава би резервата Родригес, но топката мина на сантиметри от горната греда. Малко след това пък Роман стреля от фаул, ударът му придоби странна траектория и по чудо кълбото не се озова в мрежата на Хорхе Броун. След това той отново пробва своя късмет, но този път аржентинския страж на шампионите улови. В 76-ата минута Кампаняро направи огромен пропуск. След заучено изпълнение на корнер, Лукоки центрира към Моци на първа греда, той продължи с глава към останалия напълно непокрит Кампаняро. От около метър обаче бразилецът би над вратата. В края на срещата втори жълт картон получи Лукас Саша. Двата щаба обаче се бяха разбрали при червен картон, в игра да влезе друг футболист и така на терена отново се появи Александър Василев. В 90-ата минута Натанаел оформи крайния резултат. Той нахлу отляво, нагласи топката на десния си крак и с много красив шут направи 2:0.