Лудогорец с два гола преднина на полувремето срещу Динамо (Минск)

24.07.2024 / 22:08 0

кадър: Диема спорт

Лудогорец и Динамо (Минск) играят при 2:0 в първи мач от втория предварителен кръг на ШЛ.

Бърнард Текпетей откри резултата в 9-ата минута, а в 45-ата Тодор Неделев удвои от дузпа, предава Спортал.

Сред титулярите на "орлите" има известни промени в сравнение с тези, които започнаха преди няколко дни срещу ЦСКА - София. Капитанът Антон Недялков се завърна след травма и зае своето място на левия бек за сметка на Сон. Алмейда е предпочетен пред Куртулус в центъра на отбраната. Ивайло Чочев и Тодор Неделев стартират вместо Дуарте и Нареси.

Гостите от Беларус отправиха първия шут още преди да е изминала и минута игра, а Падт го улови. Във втората минута пък Гаврилович бе оставен абсолютно непокрит след центриране от корнер, но ударът му от три метра излезе в аут.

Лудогорец отговори подобаващо на предизвикателството с гол в 9-ата минута. Текпетей поде скоростна атака. Последва пас по земя за Рик, който от своя страна намери Пьотровски пред наказателното поле на противника. Полският национал майсторски изведе набралия скорост Текпетей сам срещу Лапуков и ганаецът вкара хладнокръвно покрай стража на беларусите.

Пет минути по-късно Крус пресече пас между централните защитници на противника и получи отлична възможност да се озове фронтално сам срещу вратаря, но си бутна дълго топката и Лапуков без проблем я улови.

Разградчани организираха още една скоростна и ефектна контраатака в 16-ата минута. Фон Витри стреля от двайсетина метра по диагонал, вратарят отрази, а добавката на Неделев рикошира в тялото на бранител и излезе в корнер.

В 27-ата минута отбраната на разградчани се пропука отново. Пихас получи подаване в наказателното поле и шутира от десетина метра по земя, а Падт плонжира и изби. Четири минути по-късно Пихас бе изпуснат отдясно и центрира опасно по земя, а след неразбирателство между Алмейда и Падт се създаде суматоха, но в крайна сметка "орлите" успяха да изчистят напред.

Първото полувреме продължи да е двуостро до самия му край, от което се възползваха "орлите". В 45-ата минута Неделев и Чочев "скриха" топката на гостите с няколко двойни подавания около наказателното им поле, след които бившата звезда на Ботев (Пловдив) изскочи фронтално очи в очи с вратаря. Централният бранител Политевич посегна с ръка да го дръпне и го закачи през лицето, което бе достатъчно на съдията на отсъди дузпа. С изпълнението й се нагърби потърпевшият и я вкара безапелационно с неспасяем удар до дясната греда.