Лудогорец с престижна победа над Цървена звезда

14.11.2015 / 18:48 2

Лудогорец победи с 3:1 Цървена звезда в контрола на "Лудогорец Арена". "Орлите" надделяха по категоричен начин над носителя на КЕШ от 1991 година и след голове на Марселиньо, Кафу и Саша се поздравиха с престижния успех.

Срещата започна по перфектен начин за разградчани, които поведоха в резултата още в 7-ата минута след попадение на Марселиньо. Само пет минути по-късно Кафу удвои, след като се измъкна от опеката на защитниците на гостите и с нисък шут порази целта, пише блиц.

До края на първата част Лудогорец бе по-добрият тим на терена и можеше да направи преднината си още по-голяма, но Вандерсон и Лукоки се отчетоха с невероятни пропуски.

В началото на второто полувреме Цървена звезда върна едно попадение. Мичел Доналд стреля с левия крак от границата на наказателното поле на Владислав Стоянов и не остави шансове за националния страж.

В следващите минути домакините отново поеха инициативата и създадоха няколко опасности пред вратата на Супич, които не успяха да оползотворят. Все пак в 80-ата минута разградчани стигнаха до трети гол. Негов автор бе Лукас Саша, който се разписа след асистенция на Марселиньо и оформи крайния резултат.