Лудогорец загуби гостуването си на Антверпен в Лига Европа

03.12.2020 / 21:59 1

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Лудогорец загуби гостуването си на Антверпен в Лига Европа. Българите паднаха с 1:3 в Белгия в петия си мач от груповата фаза на Лига Европа.

Футболистите на Станислав Генчев се представиха на много слабо ниво, като показаха добра игра в едва 10 минути от срещата - в началото на второто полувреме. През останалата част от двубоя "орлите" бяха тотално надиграни от съперника, като освен попаденията на Онгала, Де Лает и Бенсон, домакините се отличиха и с две греди. Голът за родния шампион бе дело на Кирил Десподов, за когото това бе дебютно попадение с екипа на разградчани. Лудогорец пък завърши срещата с 10 души на терена, след като в последните минути на редовното време Драгош Григоре си изкара втори жълт картон и бе изгонен.

Антверп можеше да поведе още във втората минута на срещата. Мийоши намери Бенавенте с успоредно подаване в наказателното поле, но ударът на нападателя мина покрай вратата. В следващите минути на мача играчите на Лудогорец опитаха да организират опасно положение пред вратата на домакините, но стигнаха само до ъглов удар, който не затрудни отбраната на Антверп.

В 7-ата минута Лудогорец отправи първия си удар към вратата на съперника. След късо изпълнение на корнер топката стигна до Антон Недялков извън границата на наказателното поле и той стреля силно, но покрай лявата греда. В 14-ата минута Коджи Мийоши отправи добър удар към Владо Стоянов, но не успя да насочи добре топката и тя мина встрани от вратата.

Натискът на Антверп даде резултат в 18-ата минута, когато домакините поведоха. Мартен Онгла бе изпуснат от защитата на разградчани и със силен удар извън наказателното поле матира Владислав Стоянов. В 25-ата Антверп пропусна да поведе с 2:0. Бенавенте бе намерен от свой съотборник на метри от голлинията, но ударът му бе изключително неточен и мина над напречната греда.

Само 5 минути по-късно домакините създадоха поредното си много опасно положение. Рафаелов овладя една топка в наказателното поле и подаде на Юклерод, който от своя страна намери Геркенс, но той стреля покрай вратата на Лудогорец. В 37-ата минута играчите на Иван Леко направиха пореден пропуск. Юклерод бе изведен много добре в наказателното поле на разградчани, но не успя да насочи добре топката и тя излезе в аут.

Само 60 секунди по-късно гредата спаси Лудогорец от втори гол след силен удар на Геркенс. Минута преди края на редовното време на първата част Лудогорец се размина с втори гол. Ричи де Лает стреля много опасно с глава след изпълнение на корнер, но отново встрани от вратата.

В самото началото на второто полувреме Лудогорец създаде най-чистата си ситуация в срещата. Кирил Десподов бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но ударът му бе отразен в ъглов удар.  Малко по-късно и Чибота се озова на добра позиция срещу Бутез, но отново не успя да го преодолее.

Лудогорец продължи да натиска съперника си и най-накрая стигна до изравнителен гол. Кирил Десподов бе изведен отлично сам срещу вратаря на домакините от Каули Оливейра и с точен удар прати топката в мрежата на Бутез.

В 61-ата минута гредата за втори път спаси Лудогорец. Юклерод бе изведен сам срещу Владислав Стоянов, но ударът му по земя срещна десния страничен стълб. В 73-ата минута домакините стигнаха до второ попадение. Рeфаелов центрира в наказателното поле от фаул, където бившия защитник на Манчестър Юнайтед Ричи де Лает бе най-съобразителен и с глава прати топката в мрежата на разградчани.

Малко преди последния съдийски сигнал Антверп реши всичко в срещата с гол на Бенсон. Коджи Мийоши намери офанзивния футболист с успоредно подаване в наказателното поле и той на празна врата направи резултата 3:1. В 91-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Драгош Григоре си изкара втори жълт картон и бе пратен под душовете от чешкия съдия Орел.