Любимец-13 няма спирка! Би и ЦСКА и дръпна с 5 точки на върха в МФЛ-Варна

20.11.2018 / 12:22 0

Любимец-13 продължава страхотното си представяне в първенството на Първа лига от МФЛ-Варна. В мач от седмия кръг Галин Милков и компания записаха седмата си победа и то срещу шампиона от последните два сезона МФК ЦСКА. Двубоят бе изключително оспорван, а "любимците" успяха да излъжат съперника с 1:0. Единственият гол в двубоя вкара Даниел Михов в 15-ата мин., който бе изведен сам срещу Станислав Иванов от Диян Йорданов и донесе успеха на своя тим. Любопитното е, че това е общо пета победа за тима с 1 гол разлика. ЦСКА пък е само с 1 точка от последните три кръга и е на трето място във временното класиране с 13.

Любимец-13 дръпна с цели 5 точки (21) на върха в класирането, след като вторият МФК Дубала стъпи накриво, завършвайки 2:2 с Лудогорец Доброплодно. Това е втори пореден такъв резултат за "орлите", които отново, както и срещу ЦСКА, показаха слабост в заключителната част и изпуснаха успеха. Те поведоха с 1:0 още в петата минута, когато точен бе Мартин Димитров. В края на първото и през цялото второ полувреме играчите на Дубала обсадиха съперниковата врата и създаваха положение след положение. Те треснаха четири греди, а вратарят Християн Хараламбиев спаси страхотни удари. Тъкмо когато бяха на косъм от изравняване, играчите на Дубала допуснаха втори гол в мрежата си, дело на Димитър Жеков в 37-ата мин. - 2:0 за Лудогорец. Усилията на Дубала все пак бяха частично възнаградени, след като Пламен Цветков в 38-ата и Ивайло Димитър Богданов в 40-ата мин. донесоха ценната точка на тима си.

В програмата на следващия кръг ще се проведе изключително интересния сблъсък между Дубала и Любимец-13.
Сребърният медалист от миналия сезон МФК Балерини се срина до осмото място, след като записа четвърта загуба. Възпитаниците на Стоян Жеков паднаха от Волов с 4:6. Мачът мина през куп обрати, а в двете полувремена паднаха по пет гола. Волов поведе още във втората мин. чрез Пламен Жеков, но Пламен Владимиров се разписа два пъти за Балерините в четвъртата и петата. Съперникът на свой ред направи обрат, довеждайки нещата до 4:2 след два гола на Росен Иванов (10`, 22`) и един на Юлиан Загоров (18`). До края на срещата Балерините на два пъти намаляваха резултата чрез Димитър Стефанов (24`) и Пламен Владимиров (35`), но Волов на свой ред възстановяваше преднината си от два гола с попадения на Добромир Димитров (31`, 38`) и така стигна до крайния успех. Трябва да се отбележи, че Радослав Матеев пропусна дузпа за Балерините в 33-ата мин., а две по-рано съотборникът му Радо Монев получи червен картон.
СОД-DSC записа трета победа в Първа лига и излезе на пето място в класирането. "Охранителите" нанесоха седма поредна загуба на Godzila с 3:1. Стилиян Тръпков откри резултата за "пицарите" още в първата минута, но капитанът Делян Колчев обърна нещата в полза на тима си с два гола в рамките на минута малко преди края на първата част. Денислав Денчев вкара трети гол за "охранителите" в 26-ата мин. , с който оформи крайния резултат.
МФК Макао също записа трета победа този сезон, след като надигра Пекарни Чочо с 3:1. "Магазинерите" дръпнаха с 3:0 с попадения на Димитър Ангелов (3`, 10`) и Теодор Иванов (33`), а Кольо Илиев в 36-ата вкара почетния гол за "пекарите".