Любомир Каримански: Правителството не може да се финансира от резерва

05.07.2025 / 11:20 1

кадър: Нова тв

БНБ може да печата евробанкноти, но първо трябва да се премине през целия процес по приемане на еврото. Хората трябва да са спокойни, че ще могат да обменят левовете в евро. Това каза Любомир Каримански, член на УС на БНБ, в "Събуди се".

Каримански заяви, че БНБ няма функцията да следи цените и да ги контролира.

Той беше категоричен, че правителството не може да се финансира от резерва.

„Що се касае до спекулата - при пазарна икономика не виждам каква е тя. Да не би да имаме случайно ценово планиране, които се задават от правителството и да имаме спекула като отклонение от тези цени? Между недобросъвестност и спекула има разлика. Търговските отношения на пазара би трябвало да са такива, че всеки един търговец сам да определя цената си”, посочи той.

 

„Не виждам причина поради която търговците да се договарят и да има картел. Ако се установи такъв – КЗК може да реагира. Но не можем да търсим спекула, когато няма извънредно обстоятелство”, смята Каримански.

 

Бюджетът за тази година е разчетен така, че той е почти неизпълним в приходната му част, посочи Каримански. Той допълни, че актуализацията е порочна практика, но ако няма такава, бюджетът няма да бъде изпълнен по начина, по който е направен.

 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
kjk (преди 1 годинa)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Костинбродската печатница ще се погрижи!!!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама