МФК Спартак с четвърта поредна титла в плажния футбол след победа в продължението над СА-МВР

15.09.2019 / 17:02 1

МФК Спартак спечели за четвърти пореден и общо пети път титлата на България по плажен футбол. В изключително драматичен сблъсък на пясъка във варненския квартал "Аспарухово" тимът на Симеон Христов надигра Спортната асоциация на МВР с 4:3. Редовното време завърши 3:3 и се стигна до 3-минутно продължение, в което Иван Мартинов донесе успеха на своите. Преди тази среща двата тима имаха по две победи и така последната среща се превърна във финал.

Двубоят започна с ранен гол на Цено Лозанов, който се разписа още в 1-ата мин. Мартинов успя да изравни в 8-ата мин, като при този резултат завърши първата третина. В 4-ата мин. на втората част Николай Божов успя да даде нос аванс на "полицаите" с прехвърлящ удар, но малко след това Кристиян Тодоров изравни с диагонален удар. В 27-ата мин. на терена прехвърчаха доста искри, а вратарят на СА-МВР Костадин Иванов получи червен картон от рефера Владимир Ташков. Така столичани трябваше да играят 2 минути с човек по-малко. Варненци не успяха да се възползват от този период, но малко след като численото равенство на терена се възстанови, Филип Филипов покачи на 3:2 за МФК Спартак със странична ножица. Минута и половина преди края на редовното време Николай Божов с втория си гол прати мача в продължение. В него Мартинов се оказа най-съобразителен при една отбита от вратаря Иван Иванов топка и с удар отблизо донесе титлата на Спартак. Именно авторът на победния гол стана Играч на мача.
Отборът на Свети Никола спечели бронзовите медали. Възпитаниците на Павлин Ковачев победиха ФК Русе с 4:3. Двубоят бе доста оспорван и интересен, като интрига имаше до самия й край.
Йонко Йорданов откри резултата в 9-ата мин. в полза на ФК Русе, а Петър Колев успя да изравни в началото на втората третина. Димитър Петров покачи на 2:1 за бургазлии в 17-ата мин., а Мартин Рачев направи 2:2 в 21-ата. В самия край на втората част Трендафил Момчилов даде нов аванс за Свети Никола, а в 27-ата мин. Димитър Петров покачи на 4:2. В средата на заключителните 12 минути Мартин Иванов върна едно попадение, но до края русенци не успяха да стигнат до ново равенство и така завършват на четвърто място, а Свети Никола е бронзов медалист. Димитър Петков бе избран за Играч на мача.
Така в крайното класиране от Суперфиналите във Варна МФК Спартак е първи с 9 точки, СА-МВР е втори с 6, следвани от Свети Никола с 3 и ФК Русе с 0.