МФК Спартак спечели варненското дерби в Бургас

01.07.2018 / 18:55 0

МФК Спартак спечели варненското дерби от първия етап на държавното първенство по плажен футбол в Бургас срещу ВВМУ "Н.Й. Вапцаров" с 5:1. Това бе първи успех в надпреварата за шампионите, а поражението - второ, за Морското училище.

Тимът на Николай Хаджиев бе с къса скамейка поради кадрови проблеми. Спартаковци също бяха без основния си футболист Иван Мартинов, но радостната новина е, че след контузия се завърна Илиян Илиев.
Филип Филипов откри резултата още в първата минута, а в четвъртата удвои. Три минути след началото на втората част Кристиян Тодоров върна едно попадение за ВВМУ, но силите на тима стигнаха само дотук. В заключителните 12 минути Никола Найденов, Филип Филипов и Мартин Великов оформиха крайния резултат.
На 21 и 22 юли, когато в София ще се проведе втория етап на надпреварата, двата варненски тима ще срещнат бургаските Свети Никола и Локомотив.

Отборът на Екомет Вила Марк записа победа и във втория си мач от първия етап на държавното първенство на България по плажен футбол, който се проведе в Бургас. Възпитаниците на играещия треньор Николай Стайков надиграха бургаския Локомотив с 9:6. Още в първата третина столичният тим поведе с 3:0 с две попадения на Цено Лозанов и едно на Николай Николов. Оттук до края софиянци поддържаха комфортен аванс от по два, три, а в някои моменти и четири гола и стигнаха до победата. Лозанов вкара още три попадения за тима си и има общо 11 в двете срещи. Алексей Степанов реализира два, а Асен Каракашев - един. За бургазлии, които вече са с две поражения, Венелин Петков бе на два пъти точен, а по веднъж се разписаха Емил Димитров, Николай Николов, Николай Кръстев и футболистът с дълъг стаж в родната "А" група Костадин Джамбазов, който е и играещ треньор на Локомотив.

В следващия етап, който ще се проведе на 21 и 22 юли в София, Екомет среща ФК Русе, а Локомотив се изправя срещу варненските МФК Спартак и ВВМУ "Н.Й. Вапцаров".