Made in China! Китайци построиха 57-етажна сграда за 19 дни (видео)

30.04.2015 / 13:58 3

Китайската строителна компания „Broad Sustainable Building Co” е построила в един от централните райони на страната 57-етажен небостъргач само за 19 дни, съобщава „Асошейтед прес”, цитирана от Блиц.

Правоъгълната конструкция от стъкло и стомана се появи в централния окръг Чанша в провинция Хунан. При строителството на сградата работниците са използвали модулен метод, който им позволил да изграждат по три етажа на едн. Този подход се използва в САЩ и Великобритания, но не се ползва с уважението на архитектите заради примитивния външен вид на сградите.

Видеото от сглобаването на сградата, която беше наречена Mini Sky City, се превърна в хит в китейските хостинги.

2 736 модула, които бяха използвани за строителството на сградата, отнеха повече от 4 месеа. Изграждането на първите 20 етажа приключи през миналата година, а останалите 37 бяха построени през февруари тази година, разказаха от компанията.

Първите продажби на жилищни и офисни площи в Mini Sky City са започнали още през май. Преди това строителната компания заяви намерението си да построи в същата провинция за рекордно кратък срок – 3 месеца, най-високия небостъргач в света Sky City от 220 етажа с височина около 838 метра. През 2014 г. Broad Sustainable Building Co започна подготвителните работи за реализирането на проекта, които трябва да отнемат 120 дни. В момента компанията чака окончателното разрешение за строежа.

До този момент най-високата сграда в света е 828-ветровия небостъргач Бурдж-Халифа (Кулата на халифа), който се намира в Дубай.


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама